ورود

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

ترجمه تخصصی حقوق پزشکی

لیختن اشتاین
 یک نامزد  دریافت مجوز طبابت بر اساس دستورالعمل 1 و بند 49  از قانون بهداشت (172) واشتغال به پزشکی در لیختن اشتاین باید شهروند لیختن اشتاین باشد، در لیختن اشتاین زندگی کند و فارغ التحصیل  مدرسه پزشکی از سوئیس، آلمان یا اتریش باشد و توان، شهرت و دانش بهداشتی لازم را داشته باشد و به وظایف پزشک عمومی احترام بگذارد و مجوز اشتغال را کسب کرده باشد. حق طبابت به عنوان یک پزشک عمومی آلوپاتیک مستقل و حق استفاده از عنوان تخصصی نیاز به تحصیل فراتر از لیسانس توسط یک کارآموز دارد.
بر طبق بند 22 از قانون بهداشت، کایروپرکترها به عنوان متخصصین پزشکی در نظر گرفته می شوند.
استفاده از پزشکی جایگزین/مکمل توسط پزشکان آلوپات در آئین نامه های قانونی تنظیم نشده است. پزشکان آلوپات می توانند از درمان های جایگزین/مکمل بدون گذراندن امتحان تکمیلی استفاده کنند. به هر حال بند 9 از دستور 1 می گوید که " پزشکان فقط باید در تخصص شان و بر اساس دانش شان به جز در مورد های اورژانسی به کار مشغول شوند" . پیراپزشکان اجازه دارند که پزشکی جایگزین/مکمل را ارائه کنند.
بر اساس بند 24 از پاراگراف A از قانون سلامت 18 دسامبر 1985 (178،179،180) ، کارورز های جایگزین/مکمل تا جایی که از اعمال مخصوص پزشکان آلوپات خودداری کنند می توانند خدمات مراقبت سلامت را ارائه کنند. اگرچه هیچ حکم دادگاهی در این موضوع وجود ندارد اما هیچکدام از اقدامات پزشکی گنجانده شده در بند 24 پاراگراف A به عنوان کاری که مخصوص پزشکان آلوپات باشد در نظر گرفته نمی شود ( به خصوص مواردی که با پزشکی طبیعی ارتباط دارند). بنابرین عرضه کننده های خدمات پزشکی جایگزین/مکمل فقط باید یک مجوز تجاری داشته باشد تا بتوانند درمان را به شکل قانونی ارائه کنند اگرچه آنها اجازه ندارند که این نوع مراقبت را در سیستم مراقبت سلامت ملی ارائه کنند. یک دپارتمان پزشکی جدید مسئول صدور مجوز ها و کنترل شرایط اشتغال است.
اگرچه کارورز های جایگزین/مکمل همچنان در معرض تعقیب قضائی قرار می گویند، بند 184 از قانون کیفری (172) می گوید می توان فرد تایید نشده ای که به  اقدامات پزشکی ای مبادرت می کند که از نظر قانونی مخصوص پزشکان آلوپات است مثلا جراحی می کند یا اینکه بیماری های عفونی را درمان می کند یا اینکه داروهای کنترل شده را تجویز می کند را بوسیله جریمه یا زندان تا سه ماه تنبیه کرد. مقامات سلامت دولتی یک تناقض را بین بند 24 پاراگراف A از قانون سلامت و بند 184 از قانون تنبیهی شناسائی کرده اند. آنها دو روش را برای حل این تناقض در نظر گرفته اند : پیشنهاد یک قانون برای پوشش کارورز های پزشکی طبیعی یا لغو بند 24 از قانون سلامت . در حال حاضر بحثی درباره پیش نویس قانون پزشکی طبیعی وجود دارد که اگر این قانون تصویب شود با کم کردن محدودیت های حق انجام اقدامات پزشکی می تواند  این تناقض را محدود کند.

 

نکته: کلیه نمونه  ترجمه های سایت با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شوند یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شوند.

برای سفارش ترجمه مقاله فوری از بخش سفارش ترجمه حقوق در منوی سایت استفاده کنید . لطفا  در بخش موضوع واژه ترجمه فوری مقاله  را ذکر کنید.

 

ترجمه هیدرولوژی - چالاب و خیزاب

چالابیه
چالابیه نوعی نهشته بسته با پهنه تخت است که در ناحیه های کارستی تشکیل می شود. چالابیه یک سیمای متفاوت با زمین‌ریخت‌شناسی سنگ آهکی را ایجاد می کند. این اصطلاح از کلمه اسلاو به معنای میدان آمده است. چالابیه ها اغلب با آبرفت پوشیده می شوند و در معرض سیل دوره ای قرار می گیرند و ممکن است که چاهک هایی به نام پونور در آنها وجود داشته باشد که رودخانه ها در آن ناپدید می شوند.در حال حاضر بحث زیادی در مورد منشا چالابیه ها وجود دارد. آنها احتمالا چندزادی هستند و انحلال و تکتونیک نقش مهمی در ایجاد آنها بازی می کند.
چالاب و خیزاب
چالاب ها و خیزاب ها یکی از رایج ترین و قابل شناسائی ترین توالی های شکل بستر در کانال ها هستند. چالاب ها در پایه ای ترین شکل شان به صورت ناحیه های عمیق با سرعت های پایین در مرحله پایین رده بندی می شوند در حالیکه خیزاب ها شیب بیشتر، سطح آب بالاتر و سرعت های سریع تری را از خود نشان می دهند. چالاب ها و خیزاب ها هم در کانال های آبرفتی و هم سنگ بستر وجود دارند اما درزیرلایه های بستر شنی و کانال های پیچانی به بهترین شکل ایجاد می شوند. چالاب ها و خیزاب ها در کانال های با شیب متوسط بوسیله گذار به ریخت شناسی های چالاب پر شیب در شیب های بالاتر رخ می دهند. این پستی و بلندی های موجود در توپوگرافی بستر، چهارچوب اصلی زیستگاه های آبی در کانال ها را ایجاد می کنند و بیشترین فایده را به دلیل اهمیت شان برای بی مهرگان بزرگ و گونه های ماهی ایجاد می کنند. سیما ها نیز پسای شکل زیادی  را ایجاد می کنند و باعث مقاومتی نسبت به جریان می شوند که به رودخانه کمک می کند تا به تعادل برسد

 

ترجمه محیط زیست - ریف مرجانی مصنوعی

55 گونه از مرجان‌های سازنده ریف در خلیج فارس وجود دارد که از بین آنها 30 گونه در ساحل ایران ثبت شده اند ( مقصودلو 2008) . ریف‌های مرجانی از نظر زیستی در بین قدیمی ترین و حساس ترین و متنوع ترین اکوسیستم‌های خلیج قرار دارند ( مقصودلو 2008، رضائی  و همکاران 2010) . مرجان‌های خلیج فارس تحت شرایط محیطی سختی زندگی می کنند و شوری بالای بیش از 50 ppt و تغییر فصلی شدید در دمای آب و فشارهای انسانی مثل آلودگی نفت و توسعه ساحلی ( فاطمی و شکری 2001، مقصودلو 2008، رضائی  و همکاران 2010) را تحمل می‌کنند و بنابرین تنوع مناسبی در مقایسه با سایر نقاط جهان دارند ( اقتصادی-عراقی 2011).
در ساحل ایرانی خلیج فارس، جزیره کیش غنی ترین تنوع زیستی مرجان‌های سخت را  با داشتن 28 گونه در اختیار دارد ( رضائی  و همکاران 2010) . مرجان‌های ریشه ای  و وصله ای رایج ترین انواع ریف‌ها در جزیره کیش هستند ( فاطمی و شکری 2001). اعماق کم ( m 8-3) از تنوع زیستی بالاتری از ماهی‌ها و بی مهرگان و مرجان ها برخوردارند و نرخ رشد مرجان سخت در مقایسه با بخش‌های عمیق تر ( m 15-8)  در این نقاط بالاتر است. ریف های مرجانی جزیره کیش اهمیت علمی، اجتماعی اقتصادی، فرهنگی و اکولوژیکی زیادی دارند ( اقتصادی-عراقی 2011). در طول سال‌های گذشته  مرجان‌های جزیره کیش به دلیل فعالیت‌های مخرب انسانی مثل ماهیگیری، فعالیت‌های تفریحی کنترل نشده و تخلیه شدن توسط افراد محلی به شدت آسیب دیده اند ( فاطمی و شکری 2001، رضائی  و همکاران 2010) . بنابرین احیای ریف‌های نزول یافته به عنوان یکی از اولویت‌های محیطی اصلی در ناحیه محسوب می‌شود ( رضائی  و همکاران 2010) .
ریف‌های مصنوعی در کل جهان به عنوان ابزار رایجی برای حفاظت و احیای اکوسیستم‌های طبیعی دریائی تخریب شده به ویژه ریف‌های مرجانی استفاده می‌شوند( سائنگپایبون 2003، آبلسون 2006) . محل ریف‌های مصنوعی باید به دقت انتخاب شود چون شکست یا موفقیت این برنامه تا حد زیادی به انتخاب مکان  دقیق بستگی دارد ( چانگ 1985، تسنگ 2001، برابر  و همکاران 2009). ایجاد ریف‌های مصنوعی یک کار زمان بر است و نیاز به پول دارد و شانسی برای تغییر مکان ریف‌های ساخته شده وجود ندارد ( چانگ 1985). انتخاب مکان یک فرایند پیچیده است که هر دو روش سیستم اطلاعات جغرافیائی ( GIS) و تصمیم گیری چند معیاره (MCDM) در آن دخالت دارند ( معین الدین  و همکاران 2010) . یک رویکرد ترکیبی که از سیستم های متخصص( ES) ، سنجش از دور  (RS) GIS، MCDM و فرایند سلسله مراتب تحلیلی ( AHP) تشکیل شده است از سوی  نویسنده‌های زیادی برای انتخاب مکان ریف مرجانی متعدد و پروژه‌های آبکشت  استفاده شده است ( رایت  و همکاران 1998، راماناتان 2001، تسنگ  و همکاران 2001، بویتراگو  و همکاران 2005، برابر  و همکاران 2009، سیلوا  و همکاران 2011، رادیارتا  و همکاران).

 

نکته: کلیه نمونه  ترجمه های سایت ترجمه فوری با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شود یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شود.

برای سفارش ترجمه محیط زیست از بخش سفارش ترجمه در منوی سایت استفاده کنید . لطفا  در بخش موضوع واژه" ترجمه فوری محیط زیست را همراه با کیفیت مدنظرتان ذکر کنید