ورود

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

ترجمه روانشناسی - رابطه یونگ و فروید

زندگی حرفه ای یونگ نیز مثل آدلر از قبل از تماس او با فروید شروع شده بود. همچنین یونگ شبیه به آدلر پس از چند سال تماس نزدیک با فروید و روانکاو ها،  رابطه اش با فروید را قطع کرد. به هر حال یونگ بر خلاف آدلر از جامعه روانکاوی خارج نشد ولی در اکثر مواقع یونگ از نظر عاطفی و روان شناسانه خودش را از نفوذ فروید رها کرد.
فروید در سال 1909 یونگ را مثل پسر بزرگش می دانست و او را برای تصاحب تاج شاهزاده روانکاوی پس از خودش درنظر گرفته بود. تقریبا در همان دوران بود که یونگ شروع به زیر سوال بردن فروید یا اصطلاحا " پدر" کرد.  یونگ در یک تبادل نظر دراماتیک، علاقه اش به متافیزیک را نزد فروید اعتراف کرد علاقه ای که باعث شد که فروید با جمله " کلش حقه بازی است" پاسخ یونگ را بدهد ( یونگ 1965 ، ص 155) . همچنین یونگ احتمال " سنتز روان  " را پیشنهاد کرد که رویدادهای آینده را به صورت یک نیروی متعادل کننده در روانکاوی در نظر می گرفت. در اواخر تابستان 1912  یونگ به نیویورک رفت و یک سری سخنرانی در دانشگاه فوردهام داشت. این سخنرانی ها شکل روانکاوی خاص خودش که متمایز از فروید بود را نشان می داد. او در حال فرمول بندی مجدد کامل سازه روانکاوی انرژی روانی یا لیبیدو  بود و آن را از یک منبع مبتنی بر جنسیت انرژی روانی به یک منبع عمومی تر از انرژی روانی تبدیل می کرد، ،فرایندی که به صورت همزمان باعث تهدید و ناامید شدن فروید می شد.
یونگ از خروج زودهنگام آدلر از جامعه روانکاوی آگاه بود. اگرچه او منتقد آدلر و پیروانش بود اما واکنش عاطفی یونگ به فروید او را به مسیر مشابهی می برد. او در حال تقلا برای مدیریت کردن احساس دوگانه اش نسبت به فروید بود.

 

نکته: کلیه نمونه  ترجمه های سایت ترجمه فوری با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شود یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شود.

برای سفارش ترجمه روانشناسی از بخش سفارش ترجمه در منوی سایت استفاده کنید . لطفا  در بخش موضوع واژه" ترجمه تخصصی روانشناسی را همراه با میزان فوری بودن ترجمه ذکر کنید

ترجمه روانشناسی - نظریه امید

وقتی با یک مانع مواجه می شوید چه می کنید؟ ایا تسلیم می شوید یا اینکه پافشاری می کنید و فعالانه  به دنبال راه هایی برای رسیدن به هدف تان هستید؟
معمولا اگر بتوانید راه دیگری برای رسیدن به هدف تان پیدا کنید آنگاه یک چشم انداز امیدوارانه به زندگی خواهید داشت.
بر طبق نظر روانشناس مثبت گرا چارلز ریچارد  اسنایدر (1944-2006) افراد امیدوار به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنند و از نظر روانی و فیزیکی سالم تر از افراد کم امیدتر هستند.
این مقاله نگاهی به نظریه امید اسنایدر می اندارد و این نکته را بررسی می کند  که امید چطور در رسیدن به هدف هایتان به شما کمک می کند. همچنین استراتژی هایی که برای استفاده از رویکرد مثبت باید در زمان های سخت استفاده کنید را بیان می کند.
در مورد نظریه
اسنایدر جذب ایده های امید و بخشش شده بود. او در کل شغلش کتاب هایی در مورد نظریه امید منتشر کرد و 262 مقاله در مورد اثری که امید بر روی جنبه هایی مثل سلامت، آموزش ، کار و موفقیت های شخصی می گذارد، منتشر کرد.
نظریه امید می گوید که سه چیز اصلی وجود دارد که باعث می شود تفکر امیدوارانه داشته باشیم
1.    اهداف : نگاه کردن به زندگی با دید هدف گرا
2.    مسیرها : یافتن روش های متفاوت برای رسیدن به اهداف تان
3.    عاملیت : باور به اینکه می توانید تغییر ایجاد کنید و به این اهداف برسید.
اسنایدر افراد امیدوار را کسانی می داند که می توانند اهداف روشنی را تعریف کنند و چند مسیر مفید و موثر برای رسیدن به این اهداف را تصور کنند و حتی وقتی که موانعی سر راهشان قرار می گیرد در راهشان ثبات داشته باشند.

اهمیت امید
اینکه حتی بهترین برنامه ها هم می توانند به بیراهه ختم شوند، یک حقیقت آشکار در زندگی انسان است. هر چقدر هم که استعداد یا مهارت داشته باشید، امید حالتی از ذهن است که در طی پیچ و خم های زندگی به شما کمک می کند و باعث می شود که در زمان های سختی زندگی بتوانید به جلو حرکت کنید.
نکته مهم این است که همانطور که خواهیم دید امید فقط یک احساس شاد نیست ، بلکه یک مکانیسم بقای انسانی است و نمی توانیم بدون آن به موفقیت برسیم.
ظرفیت ما برای تفکر امیدوارانه در اوائل کودکی شروع به توسعه یافتن می کند . ما از زمان تولد شروع به کنار هم قرار دادن رابطه ها( اینکه چه چیزی همراه با چه چیزی است ) می کنیم تا زمانی که یک درک از علیت پیدا می کنیم یعنی نظریه ای که می گوید یک چیز می تواند باعث چیز دیگری شود. این اساس تفکر " مسیرها " است که یک عنصر از نظریه امید اسنایدر است.
در حوالی یک سالگی " تولد روانشناسی" رخ می دهد و ما حسی از هویت پیدا می کنیم. این زمانی است که می فهمیم که  می توانیم باعث وقوع رخدادها شویم . این " تفکر عاملیت" است.
تفکر عاملیت و تفکر مسیرها همراه با هم به ما ابزارهایی که برای دنبال کردن اهداف نیاز داریم را می دهند. بر طبق تحقیق اسنایدر در سال 1999 ، افرادی که امتیاز بالائی در مقیاس امید دارند در رسیدن به اهداف شان در حیطه های دانشگاهی و ورزشی موفق تر از کسانی هستند که امتیازهای امید پاینی دارند. او می گوید که امید در عزت نفس و رفاه نقش بیشتری دارد.

استفاده از نظریه امید.
شما می توانید برای کمک به افراد در استفاده از بهترین فرصت ها از نظریه امید استفاده کنید و  از این طریق استعداد های آنها را در مسیر درست قرار دهید و باعث شوید که آنها در زندگی احساس رضایت بیشتری داشته باشند و اهداف معنادارشان را با قدرت دنبال کنند.
در بخش های بعدی ما به صورت مفصل نگاهی به هر کدام از سه عنصر نظریه امید خواهیم انداخت و استراتژی هایی را بررسی خواهیم کرد که می تواند برای کمک به افراد در رسیدن به اهداف شان استفاده شود.

ادامه مطلب: ترجمه روانشناسی - نظریه امید

ترجمه روان شناسی | بازخورد فوری

اثر بازخورد فوری بر موفقیت در خواندن

در آمریکا تشویق دانش آموزان به خواندن کتاب خیلی رایج است و این کار بر مبنای این باور صورت می گیرد که مهارت خواندن تا حدی در نتیجه مقدار زمان و عملی که دانشجویان به خواندن مستقل اختصاص می دهند، رشد می کند. مدارس برای دادن انگیزه و نظارت بر خواندن مستقل دانش آموزان، به روش های متنوعی مثل دادن گزارش کتاب اجباری یا تایید امضای والدین در مورد اینکه دانش آموز کتاب را خوانده است پناه می برند. به هر حالمعمولا گزارش کتاب بازخورد فوری را به همراه ندارد چون معلمین فقط زمانی که وقت داشته باشند به گزارش کتاب نمره می دهند. یک عقیده دیگر هم در مدارس برای نظارت بر خواندن مستقل دانش اموزان وجود دارد که استفاده از یک سیستم کامپیوتری است که سوالاتی را در مورد خواندن مستقل از دانش اموزان می پرسد و بدر مورد اینکه چقدر کتاب را درک کرده اند به انها بازخورد فوری می دهد. هدف این تحقیق تعیین این است که بازخورد فوری و بازخورد با تاخیر  می توانند بر موفقیت خواندن دانش اموز مثل درک، فهرست واژگان و سرعت خواندن،چه اثراتی داشته باشند. هدف دیگر تحقیق ما پژوهش در مورد این است که آیا شرایط بازخورد متفاوت می توانند بر روی کودکان با توانائی خواندن متفاوت تاثیر متمایزی داشته باشند یا خیر
قانون اثرات تورندایک (Thorndike 1932) به توضیح نقش مهم بازخورد در یادگیری کمک می کند. تورندایک گفت که رفتارهایی که منجر به رضایت می شوند باعث می شوند که احتمال وقوع دوباره این رفتارها تحت شرایط مشابه افزایش پیدا کند. اسکینر (1969) قانون اثر تورندایک را اصلاح کرد و آن را در چهارچوب عمومی تر تئوری تقویت قرار داد. بر طبق نظر اسکینر، تقویت می تواند به صورت نوعی بازخورد در نظر گرفته شود که یادگیرنده را در مورد کافی بودن واکنش ها آگاه می کند و این احتمال که رفتار در آینده رخ دهد را افزایش می دهد.

+ برای مشاهده متن انگلیسی ترجمه شده کلیک کنید

برای سفارش متن کامل این ترجمه روانشناسی با سایت ترجمه فوری تماس بگیرید