ترجمه سربازی - نیروهای مسلح

سربازهای قدیمی عصر ویتنام  نسبت به سرباز های دیگری که قبل از آنها دوره سربازی را پشت سر گذاشته بودند، شرایط ویژه ای را تجربه می کردند. این سربازهای قدیمی بخشی از نسل موسوم به " شکوفائی جمعیتی" هستند که در دوران بلوغ شان با افزایش رقابت برای پیدا کردن شغل مواجه شده اند و همینطور شرایط دشواری مثل رکود اقتصادی اوایل دهه 70 ، کاهش نرخ ازدواج و باروری و افزایش نرخ طلاق را از سر گذرانده اند. بعلاوه شواهدی وجود دارد که خدمت سربازی در جنگ ویتنام باعث ایجاد از هم گسیختگی بیشتری در زندگی سربازهای قدیمی این جنگ نسبت به جنگ های قبلی شده است ( فروی، وترز و لاوفر 1986، کولکا و همکاران 1990 ) و دست آوردهای اقتصادی سربازهای قدیمی ویتنام هم نسبت به سرباز قدیمی دیگری که قبل از آنها در اوائل قرن بیستم خدمت کرده اند کاملا متفاوت است ( آن گریست 1990، کوهن و همکاران 1986 ، تیچمن و کال 1996) . به دلیل پیشرفت در درمان پزشکی، سربازان زخمی و مجروح بیشتری در این جنگ زنده مانده اند و این شرایط باعث شده که نیازهای مراقبت سلامت طولانی مدتی به خاطر معلولیت مرتبط با جنگ در هنگام سربازی ایجاد شود. سربازهای قدیمی ویتنام به دلیل قرار گرفتن در معرض عامل نارنجی با ریسک سرطان بیشتری مواجه شدند ( پاولک و همکاران 2005) . علاوه بر این طبیعت جنگ در ویتنام ، اعتیاد به ماده مخدر در حین خدمت و بازگشت نسبتا سریع به زندگی مدنی بعد از خدمت در جبهه های جنگ و احساسات ضد جنگ در آمریکا باعث ایجاد مشکلات سلامت روانی و سوء استفاده در سربازهای قدیمی ویتنام می شد.
سربازهای جوان تر در خلال این دوره صلح نسبی که  در اوائل دهه 1980 وجود داشت، مشکلاتی همچون رکود اقتصادی ،  افزایش اشتغال به بخش خدمات، تاخیر در سن  ازدواج اول و فرزند آوری، تداوم نرخ های بالای طلاق را تجربه کرده اند.تجربه خدمت در ارتش تغییر کرد : چون افراد جوان کمتری تمایل به ثبت نام داشتند و خدمت سربازی ارزش کمی از نظر اجتماعی پیدا کرد ولی تعداد بیشتری از کسانی که در خدمت سربازی ثبت نام می کردند، حضور در مشاغل ارتشی را هم ادامه می دادند. سربازهای قدیمی کمتری در این دوره از منافع  قانون سربازی استفاده کردند و این موضوع تا حدی به این دلیل افتفاق افتاد که سربازهای قدیمی باید به شکل داوطلبانه مقداری از درامد شان را برای دسترسی به بخشی از مزایای خدمت در ارتش خرج می کردند. اما شواهدی وجود دارد که خدمت سربازی برای سربازهای قدیمی عصر AVF نسبت به افراد غیر سرباز داشت درامد بالاتری را به همراه داشت خصوصا سربازهای قدیمی که از پس زمینه های محروم بودند مزایای زیادی را تجربه می کردند ( تیچمن و تدروف 2007، آنگریست 1998، مک لین و الدر 2007)

 

توجه : کلیه نمونه  ترجمه های سایت ترجمه فوری با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شود یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شود.

برای سفارش ترجمه ویژه سربازی از بخش سفارش ترجمه در منوی سایت استفاده کنید و در موضوع واژه" ترجمه سربازی" را ذکر کنید