ترجمه محیط زیست - نگهداری باغ وحش

باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌هایی که پروژه‌های میدانی را اجرا می‌کنند معمولا به ایجاد شراکت‌هایی با سازمان‌های دیگر نیاز دارند ، خواه پروژه‌ها در کشور دوری قرار داشته باشند یا اینکه به شکل محلی اجرا شوند، تشکیل این قبیل شراکت‌ها ضروری است.
این همکاری به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا از دوباره کاری اجتناب کنند و امتیازهای سرزمینی لازم را کسب کنند و از ناهمسانی فرهنگی پیشگیری کنند. همچنین منابعی که می‌توان  برای پروژه به دست آورد نیز به این ترتیب ارتقا پیدا می کند. از طریق تایید دولت محلی می‌توان جوامع محلی را  به عنوان یک ذینفع بالقوه در این پروژه‌ها سهیم کرد.
همه باغ‌وحشها  شرایط مشابهی ندارند
همه مجموعه‌های حیوانی که نام باغ‌وحش یا آکواریوم  را بر خود نهاده اند ، استانداردهای لازم برای حضور موثر در جهان امروز را برآورده نمی کنند یا پایه مالی محکمی ندارند ضمنا شاید چنین مجموعه‌هایی از استانداردهای مراقبت حیوانی ضعیفی برخوردار باشند  و اخلاقیات نهادی ضعیفی در آنها حاکم باشد یا عضو اتحادیه ملی، ناحیه ای یا جهانی باغ‌وحش‌ها نباشند.
مجموعه‌های حیوانی که  به خوبی از حیوان‌ها مراقبت نمی کنند، تاثیری منفی بر شهرت باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌هایی می‌گذارند که به خوبی از حیوانات نگهداری می‌کنند و به همین دلیل می‌توانند باعث کاهش منابع اختصاص یافته به پروژه‌های حمایت از حیات وحش در باغ‌وحش‌ها شوند  و نگرانی‌هایی را در جهت حمایت از رفاه حیوانات را ایجاد کنند.
یکی از  چالش‌های باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌هایی که از منابع خوبی برخوردارند، این است که باید شراکت‌هایی را با نهادهایی ایجاد کنند که منابع کمتر از حدی دارند ولی نیت خوبی برای کمک به حیوانات دارند. نظارت مناسب و حمایت فنی، تدارکاتی و مالی به این مجموعه‌ها کمک می‌کند تا به پتانسیل شان در جامعه حفاظت جهانی دست پیدا کنند.
در دهه گذشته باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌های زیادی اقدام به اجرای برنامه‌های توسعه ای کرده اند که بر روی پروژه‌های میدانی با بخش‌های دیگر جهان متمرکز بوده اند. این پروژه‌ها شامل ایجاد مراکز نگهداری از حیوانات و خرید و مدیریت زمین‌های حیات وحش، بهبود شرایط زیست ، مکان یابی و معرفی مجدد گونه‌های وحشی  و آموزش و توسعه جامعه می‌شود. این پروژه‌ها اغلب به منابع زیادی از نظر مالی و زمان کارکنان ، انتقال تکنولوژی و آموزش نیاز دارند. باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌هایی که در کشورهای توسعه یافته هستند اغلب از نظر مالی و فنی در جایگاهی هستند که بتوانند سیر پیشرفت استانداردهای باغ‌وحش در کل جهان را هدایت کنند.
شراکت‌های برابری مثل تبادلات آموزشی می‌تواند باعث ارتقای درک و دوستی میان دو طرف شود. کارکنان باغ‌وحش هم می‌توانند در زمینه فرهنگ و اقتصاد کشور میزبان آموزش ببینند و موضوعات منفی مرتبط با این حوزه را بیاموزند. مردمان ساکن در فرهنگ‌های کهن نیز می‌توانند دانششان از تکنیک‌های مدیریت جایگزین، پزشکی محلی و غذاهای طبیعی را با جوامع توسعه یافته به اشتراک بگذارند. تبادل این دانش می‌تواند باعث بهبود  فهم ما از گونه‌هایی نگهداری شده درباغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌ها  شود.

نکته: کلیه نمونه  ترجمه های سایت با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شوند یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شوند.

برای سفارش ترجمه  فوری از بخش سفارش ترجمه در منوی سایت استفاده کنید . لطفا در بخش موضوع ایمیل، واژه ترجمه فوری مقاله  را ذکر کنید.

 

ترجمه های مرتبط با این مطلب: ترجمه محیط زیست

احیای تالاب ها

در این تحقیق ما به ترتیب از تصاویر سنجش دور Landsat TM استخراج‌شده در سپتامبر 2000 و مارس 2001 برای تعیین تغییرات مکانی- زمانی در اکوسیستم‌های تالاب ساحلی استفاده کردیم. پیش از سال 2000 فعالیت‌های احیای دریای اندکی وجود داشت درحالی‌که دولت لیان‌یوان‌گانگ طی دوره 2011-2000 یک برنامه توسطعه شهری را اجرا کرد و بخش زیادی از تالاب های ساحلی را به زمین ساختمانی تبدیل کرد. ما سال 2000 را به عنوان خط پایه اکولوژیک اکوسیستم تالاب ساحلی در لیان‌یوان‌گانگ در نظر گرفتیم در حالیکه سال 2011 برابر با دوره ای از پایان احیای دریای متمرکز بود. هر تصویر TM را تصحیح کردیم و بر مبنای نقشه های توپوگرافی مقیاس 1:50000 به مبدا WGS 84 و سیستم مختصات شمالی ناحیه 50 UTM به سیستم مرجع زمینی تبدیل کردیم. هفت نوع فرعی سیستم تالاب ساحلی (از جمله پهنه نمکی ، برکه های آب‌کشت، آب های دریایی دائمی کم عمق، مرداب بین موجی، آب های مصبی، مرداب شور پوشیده از spartina anglica و مرداب شور پوشیده از spartina alterniflora) در کنار زمین ساختمانی و زمین کشاورزی از طریق تحلیل خصوصیت طیفی و رده بندی متخصصین شناسائی شدند. داده های سنجش از دور برخوردار از وضوح بالا از نرم افزار گوگل ارث تهیه شد و برای ارزیابی دقت و تایید نتایج به کار گرفته شد. دقت های کلی تصاویر برار سال 2000 و 2011 برابر با 93.6% و 93.4% بود در حالیکه آماره های کاپای این تصاویر به ترتیب 92.1% و 92.2% بود.

 

نکته: کلیه نمونه  ترجمه های سایت با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شوند یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شوند.

برای سفارش ترجمه مقاله فوری از بخش سفارش ترجمه در منوی سایت استفاده کنید . لطفا  حتما در بخش موضوع، واژه ترجمه فوری مقاله  را ذکر کنید.

 

ترجمه های مرتبط با این مطلب: ترجمه محیط زیست

ترجمه تخصصی حقوق پزشکی

لیختن اشتاین
 یک نامزد  دریافت مجوز طبابت بر اساس دستورالعمل 1 و بند 49  از قانون بهداشت (172) واشتغال به پزشکی در لیختن اشتاین باید شهروند لیختن اشتاین باشد، در لیختن اشتاین زندگی کند و فارغ التحصیل  مدرسه پزشکی از سوئیس، آلمان یا اتریش باشد و توان، شهرت و دانش بهداشتی لازم را داشته باشد و به وظایف پزشک عمومی احترام بگذارد و مجوز اشتغال را کسب کرده باشد. حق طبابت به عنوان یک پزشک عمومی آلوپاتیک مستقل و حق استفاده از عنوان تخصصی نیاز به تحصیل فراتر از لیسانس توسط یک کارآموز دارد.
بر طبق بند 22 از قانون بهداشت، کایروپرکترها به عنوان متخصصین پزشکی در نظر گرفته می شوند.
استفاده از پزشکی جایگزین/مکمل توسط پزشکان آلوپات در آئین نامه های قانونی تنظیم نشده است. پزشکان آلوپات می توانند از درمان های جایگزین/مکمل بدون گذراندن امتحان تکمیلی استفاده کنند. به هر حال بند 9 از دستور 1 می گوید که " پزشکان فقط باید در تخصص شان و بر اساس دانش شان به جز در مورد های اورژانسی به کار مشغول شوند" . پیراپزشکان اجازه دارند که پزشکی جایگزین/مکمل را ارائه کنند.
بر اساس بند 24 از پاراگراف A از قانون سلامت 18 دسامبر 1985 (178،179،180) ، کارورز های جایگزین/مکمل تا جایی که از اعمال مخصوص پزشکان آلوپات خودداری کنند می توانند خدمات مراقبت سلامت را ارائه کنند. اگرچه هیچ حکم دادگاهی در این موضوع وجود ندارد اما هیچکدام از اقدامات پزشکی گنجانده شده در بند 24 پاراگراف A به عنوان کاری که مخصوص پزشکان آلوپات باشد در نظر گرفته نمی شود ( به خصوص مواردی که با پزشکی طبیعی ارتباط دارند). بنابرین عرضه کننده های خدمات پزشکی جایگزین/مکمل فقط باید یک مجوز تجاری داشته باشد تا بتوانند درمان را به شکل قانونی ارائه کنند اگرچه آنها اجازه ندارند که این نوع مراقبت را در سیستم مراقبت سلامت ملی ارائه کنند. یک دپارتمان پزشکی جدید مسئول صدور مجوز ها و کنترل شرایط اشتغال است.
اگرچه کارورز های جایگزین/مکمل همچنان در معرض تعقیب قضائی قرار می گویند، بند 184 از قانون کیفری (172) می گوید می توان فرد تایید نشده ای که به  اقدامات پزشکی ای مبادرت می کند که از نظر قانونی مخصوص پزشکان آلوپات است مثلا جراحی می کند یا اینکه بیماری های عفونی را درمان می کند یا اینکه داروهای کنترل شده را تجویز می کند را بوسیله جریمه یا زندان تا سه ماه تنبیه کرد. مقامات سلامت دولتی یک تناقض را بین بند 24 پاراگراف A از قانون سلامت و بند 184 از قانون تنبیهی شناسائی کرده اند. آنها دو روش را برای حل این تناقض در نظر گرفته اند : پیشنهاد یک قانون برای پوشش کارورز های پزشکی طبیعی یا لغو بند 24 از قانون سلامت . در حال حاضر بحثی درباره پیش نویس قانون پزشکی طبیعی وجود دارد که اگر این قانون تصویب شود با کم کردن محدودیت های حق انجام اقدامات پزشکی می تواند  این تناقض را محدود کند.

 

نکته: کلیه نمونه  ترجمه های سایت با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شوند یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شوند.

برای سفارش ترجمه مقاله فوری از بخش سفارش ترجمه حقوق در منوی سایت استفاده کنید . لطفا  در بخش موضوع واژه ترجمه فوری مقاله  را ذکر کنید.