ترجمه یک روزه فوری مالی

ما از حساسیت وجه نقد بنگاه برای تست تجربی نحوه‌ای که ساختار سیستم مالی و سطح توسعه یک کشور بر محدودیت‌های مالی اثر می‌گذارد،استفاده می‌کنیم. به این منظور ما تحقیق آلمیدا که تحقیق پیشگامی در زمینه ارزیابی محدودیت‌های مالی بنگاه است را با کار لوین که روشی را برای تحلیل مقایسه‌ای سامانه‌های مالی در سراسر جهان طراحی کرده است ، هم ترکیب می‌کنیم. پیش‌فرض ما این است که سیستم مالی کشور، از نظر ساختار و سطح توسعه بر حساسیت وجه نقد بنگاه‌های محدود اثر می‌گذارد اما بر بنگاه‌های غیر محدود اثری ندارد. ما پیش‌فرضمان را با یک نمونه بزرگ بین‌المللی از 30000 بنگاه در بورس از سال 1986 تا 2006 تست کردیم. یافته‌های ما نشان می‌دهند که هم ساختار سیستم مالی و هم سطح توسعه بنگاه در این مبحث اهمیت دارند. سامانه‌های مالی مبتنی بر بانک، دسترسی ساده‌تری به منابع مالی خارجی را برای بنگاه‌های محدود فراهم می‌کنند.
مدت‌ها بود که تئوری مالی بر نقش محدودیت‌های مالی بر رفتار بنگاه‌ها تمرکز کرده بود، اما چگونگی تاثیر متفاوت موانع تامین مالی خارجی بر سیستم‌های مالی متفاوت به‌ندرت بررسی شده است. اگرچه بازارهای سهام می‌توانند در برآورده کردن نیازهای مالی بنگاه نقش مهمی را داشته باشند اما سیستم بانک داری محکم و قوی می‌تواند راه‌حل جایگزینی خوبی اعمال برای برآورده کردن فوری نیازهای مالی خارجی بنگاه باشد. سیستم‌های نظارت شرکتی متفاوت، رژیم‌های متفاوت حفاظت از سرمایه‌گذار و ساختارهای تامین مالی شرکتی می‌توانند اثر مهمی همگی بر تعارض‌های آژانس داشته باشند و به‌عنوان موانع تامین مالی خارجی تلقی می‌شوند؛ بنابراین، ساختار و سطح توسعه سیستم مالی یک کشور خاص می‌تواند تعیین‌کننده کلیدی محدودیت‌های مالی‌ای باشد که بنگاه با آن مواجه است.
اسناد موجود روایت کننده تفاوت‌های مهمی در ساختار محیط مالی اقتصاد خرد هستند؛ مثلا در سال 2006 در آلمان نسبت اعتبار خصوصی در قالب پول سپرده بانک‌ها به GDP 1.23 بود که 2.5 برابر بالاتر از همین شاخص در آمریکا یعنی 0.48 است. اگر سرمایه سازی بازار سهام به نسبت GDP را برای همین کشورها در نظر بگیریم عکس این موضوع را مشاهده می‌کنیم: این شاخص‌ها در آمریکا و آلمان به ترتیب برابر با 1.35 و 0.43 هستند. سؤالی که به‌طور طبیعی مطرح می‌شود این است: در کدام کشورها بنگاه به‌احتمال کمتری در دسترسی به منابع مالی خارجی با موانع مواجه می‌شوند؟

 

این ترجمه فوری مالی با کسب اجازه از مشتری به عنوان نمونه ترجمه فوری چاپ شده است.

برای سفارش ترجمه فوری مالی، بازرگانی و اقتصادی انگلیسی از دکمه ها و منوهای مرتبط سایت ترجمه فوری استفاده کنید.

ترجمه همایش مراقبت فوری یک روزه پزشکی کودکان


در این همایش می توانید نکات بسیار مفیدی را درباره مفاهیم و مباحث متنوع از متخصصان رشته های زیرمجموعه تخصص پزشکی کودکان نظیر ارتوپدی کودکان، گوش و حلق و بینی کودکان و آلرژی اطفال بیاموزید.
مخاطبین هدف: ارائه دهندگان مراقبت حاد (مراقبت اورژانسی و پزشکان اورژانس)، متخصصین عمومی اطفال، پرستاران و دستیاران پزشک
خلاصه همایش: حاضران از طریق ترکیبی از آموزش مدرک‌پایه و بحث های تعاملی و کارگاه ها فعالانه وارد تعامل با متخصصان رشته های مربوطه می شوند. صبح به ارائه های عمدتا در قالب سخنرانی اختصاص دارد که محتواهای سطح بالا و عمل گرایانه ای را درباره مباحث آسیب های ورزشی کودکان، آلرژی و اختلالات ENT ارائه می کند. پس از ناهار به سمت کارگاه های عملی برای تمرین تفسیر EKG کودکان حرکت می کنیم که با میزگردهای «از متخصص بپرسید» دنبال می شود. این میزگردها اجازه می دهند تا جلسات گروهی کوچکی با متخصصان رشته های فرعی کودکان تشکیل شود تا سوالاتی مطرح شود که هرگز فرصتی برای طرح آنها به این نحو وجود نداشته است.

ترجمه پزشکی فوری کودکان
مباحث مطروحه عبارتند از
مدیریت آسیب اندام فوقانی کودکان: دکتر کمال داگلی، متخصص ارتوپدی، مرکز دست و شانه لانگ آیلند
میزگردهای ارتوپدی
آخرین یافته های آلرژی کودکان: مدیریت آلرژی های فصلی و آسم شدید همراه با آخرین یافته های تست آلرژی، دکتر لیزا بوگلینوف متخصص آلرژی کودکان، انجمن مراقبت ProHealth
میزگرد آلرژی
مباحث ENT کودکان: درمان گوش درد و گلو درد عود کننده، چه کسی نیاز به ارجاع برای تیمپانوستومی/ تونسیلکتومی دارد و سایر سوالات مربوط به مدیریت رایج ENT
میزگرد ENT
ناهار و آموزش – ده مقاله ای که شغل پزشکی تان را تغییر خواهند داد، دکتر دبی لوین، متخصص کودکان
استراحت
کارگاه EKG کودکان – تکنیک های تفسیری پایه و الگوهای EKG که معمولا نادیده گرفته می شوند را مرور می کند، دکتر رینا تان، متخصص قلب کودکان / الکتروفیزیولوژیست
میزگرد تخصص قلب کودکان

 

ترجمه روانشناسی - نیاز فوری به عزت نفس

از میان تمام قضاوت هایی که در زنگی داریم هیچیک مهم تر از قضاوت مان درباره خودمان نیست. این قضاوت بر تمامی لحظات و همه جوانب وجودمان تاثیر می گذارد. خودارزیابی ما زمینه ای را تشکیل می دهد که در قالب آن عمل کرده و واکنش نشان می دهیم، ارزش هایمان را انتخاب می کنیم، اهدافمان را تعیین می کنیم و با چالش های پیش رویمان مواجه می شویم. واکنش ما به رویدادها تا حدی توسط تصورمان از کیستی ما یا عزت نفس ما تعیین می شود.
عزت نفس تجربه برخورداری از شایستگی برای سازگاری با چالش های پایه زندگی و برخورداری از شایستگی زندگی شاد است. عزت نفس از دو جزء تشکیل می شود 1) خودبسندگی یا اعتماد به توانائی مان برای اندیشیدن، آموختن، انتخاب کردن و  اتخاذ تصمیمات مقتضی و 2) احترام به خویش یا اعتماد به حقمان برای شاد بودن و باور به پیشرفت، موفقیت، دوستی، احترام، عشق و رضایتی که مناسب ما است.ترجمه فوری روانشناسی
چالش های پایه شامل موارد بنیادی مثل توانائی دستیابی به زندگی متناسب و مراقبت مستقل از خویش در جهان، شایسته بودن در روابط انسانی می شود به گونه ای که تعاملات ما با دیگران رضایت بخش باشد و از نوعی تاب آوری برخوردار باشیم که به ما اجازه می دهد تا دوباره در برابر شرایط نامطلوب دوام آورده و با آنها مقابله کنیم و بر رسیدن به آرزوهایمان پافشاری کنیم.

این متن بخشی از  ترجمه فوری مقاله زیر اثر ناتانیل برندن است:
Our Urgent Need for Self-Esteem
برای دستیابی به متن کامل این ترجمه مقاله فوری از بخش تماس با ما در سایت استفاده کنید.